Hergebruik van goud en zilver

Hergebruik van goud en zilver

Je dierbare sieraden uit die erfenis kunnen worden gebruikt, wij maken daar een nieuw erfstuk van.

Waarom zou je goud en zilver hergebruiken?

Het is heel bijzonder om een dierbaar sieraad te verwerken in je heel persoonlijke juweel. Zo blijft de herinnering dicht bij je.

Hergebruik van goud en zilver

Wat goed is te weten:
Goud smelten en weer geschikt maken voor een nieuw sieraad is arbeidsintensief.
De kosten zijn hoger dan een sieraad gemaakt van nieuw goud.
De levertijd is langer.

Hergebruik van goud en zilver
Hergebruik van goud en zilver

Hergebruik van goud en zilver

We nemen alleen opdrachten aan die binnen onze stijl passen.
Het restant dierbaar goud kan worden ingenomen en in mindering worden gebracht op de totale kosten óf het restant goud neem je weer mee terug naar huis.

Smelten en verlies

Bij het smelten van goud kun je erachter komen dat een gedeelte van het sieraad hol is en opgevuld is bijvoorbeeld met een soort kit. Daarnaast zul je door vervuiling zoals vet altijd een klein verlies hebben in je smelt. Ook bij het verwerken van het goud naar plaat, draad of ander materiaal zul je verlies hebben door vijlen, schuren en polijsten. Al met al is 10% verlies redelijk normaal.

Hergebruik van goud en zilver
goud-walsen
goud-gieten
gegoten-gouden-staafje
hergebruik goud en zilver

Hergebruik goud in een persoonlijke hanger

Om de vingerafdruk van de overledene werd een dierbaar maar heel dun ringetje verwerkt.

Lees hier verder over
Vingerafdruk voor je sieraad
Vingerafdruk zelf nemen

Hergebruik goud en zilver in onderdelen van een sieraad

Het is heel bijzonder om een deel van een dierbaar sieraad te verwerken in je heel persoonlijke juweel.
Zo heb ik eens een armband gemaakt waarbij het zilver  uit de ring van een overleden zusje werd verwerkt, een paar ornamenten werden hergebruikt en de rest van het materiaal werd gesmolten en verwerkt in de armband.

hergebruik goud en zilver armband

Meekijken met het proces bij het hergebruik van goud en zilver

Wanneer je bij InnerJewels een persoonlijk sieraad bestelt willen we graag tijdens het maken verbonden blijven.
We maken voor jou een persoonlijke pagina met een inlogcode waar je het proces kunt volgen. Alle afspraken worden daarin opgenomen en je kunt daar de foto’s van het sieraad in wording bekijken.
Zodra het sieraad klaar is krijg je een link om de foto’s te downloaden en tot slot worden we natuurlijk helemaal blij van een review die je ook daar achter kunt laten.

Zo wordt het wachten op jouw heel persoonlijke sieraad minder zwaar….

Wil je op de hoogte blijven? Leuke weetjes ontvangen?

Als eerste de nieuwste sieraden zien?

Meld je dan aan voor ons Brandend Nieuws!

  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Geboortestenen

Voor moeders

Herinnering

Vingerafdrukken

Edelstenen

Veelgestelde vragen

Onderhoud